3 trendi videoturunduses, millest ükski edukas ettevõtte mööda ei vaata
Videomaailm on väga kiiresti muutuv ja areneb pidevalt nii tehniliselt kui ideeliselt. See mis oli aasta aega tagasi norm, on tänaseks tagaplaanil. Ja see, kas virtuaalne reaalsus ja 360 kraadi videod on meie tulevik või mitte, on siiani selgusetu. Siin on kolm kergesti mõistetavat punkti, millele täna, aastal 2020, peaks kindlasti iga videoturundaja tähelepanu pöörama.
1. vertikaalsed videod
Ma mäletan väga selgelt, kus alati esimene õpetussõna telefoniga filmimise kohta oli: “Pööra telefon horisontaalseks ja siis filmi.” Ja kui sa kogemata unustasid telefoni käes ebamugavalt ümber keerata ja filmisid vertikaalselt, siis naerdi sind välja. Täna on kõik risti vastupidi – vertikaalne video täidab meie ekraani paremini kui horisontaalne, seda on kergem tarbida ja kindlasti püüab see meie tähelepanu rohkem, kui ükski horisontaalne video.
2. otseülekanded ehk videostream
Kui kodus istumine on meile midagi õpetanud, siis seda, et me eelistame otseülekandeid ettefilmitud videodele. Kui kogu maailm internetti kolis, hakati vahendeid valimata tootma ülekandeid Facebooki tarbeks – olgu selleks siis kodukontsert, ühistreening või kellegi harilik argipäev. Veetsime kümneid minuteid, kui mitte tunde ekraanilt ühte liikuvat (või laulvat) inimest vaadates – mäletad? Paradoks siin on see, et neid samu videosid ei viitsi enamus meist järgi vaadata, vähemalt mitte samas mahus.
3. Subtiitrid või tekstid videol
Oled märganud, kuidas sa automaatselt mõnda Facebooki video vaatama jääd, kui sellel on subtiitrid? Mina olen. Subtiitritel on tegelikult mitu eesmärki – mitte ainult ei ole ta hea neile, kes video heli ei kuule, vaid see on fookuspunktiks, mis vaataja tähelepanu endale tõmbab. Seega vaatame me tahtmatult kauem videosid, millel on subtiitrid - see on täna üks sotsiaalmeedia videoturunduse vähekasutatud salanippe.
Kui sa tunned, et vajad täna siiski videoturunduses spetsialisti abi, siis võta meiega julgelt ühendust: video@hansavideo.ee