Filmisoovitus: Kolm hirmutavat tulevikuversiooni
Siin on kolme autori väga detailne ettekujutus sellest, milline võiks meie tulevik olla. Kuigi tõenäoliselt ei näe me päriselt mitte ühtegi neist versioonidest, siis mõtteainet ja õhtust meelelahutust on neis lugudes hulgi.
1. Downsizing (2017)
See Alexander Payne’I poolt loodud film on kohati naljakas ning kindlasti paneb oma vaatajad kaasa mõtlema tuleviku osas. Filmis esitletud idee on väga veenev – meie ökoloogiline jalajälg oleks märgatavalt väiksem kui igaüks oleks vaid 12 cm pikk. Kas see päästaks maailma kliimakriisist? Kas inimene on valmis selle nimel ennast ohverdama? Võibolla oled sinagi, kui mõistad, et üks dollar on äkitselt väärt 1000 dollarit.
2. What Happened to Monday (2017)
Tommy Wirkola teos räägib hoopis teistsugusest tulevikus. Tulevikust, kus meie elusid kontrollivad kõrgemad võimud läbi nutiseadmete. Tulevikust, kus akspeteeritakse ainult ühelapselisi peresid. Ja mis juhtub identsete seitsmikutega, kui nende olemasolust teada saadakse? See film on õõvastavam, kui eelnev, kuid kindlasti väärt vaatamist. Väärib mainimist ka asjaolu, et kõiki seitset õde mängib üks näitleja.
3. Inception (2010)
Ei leidu täna eestlast, kes ei teaks Christopher Nolan’it. Eelarvete ja fantaasiaga Christopher ei koonerda. Selles vähem tuntud filmis on eriväljaõppega inimeste ülesandeks minna teiste inimeste unenägudesse, et sealt mingisugust infot varastada. Ja kuigi antud ülesanne ei ole sugugi lihtne, siis nüüd lisatakse missioonile veel tahke – kuidas kellegi teise pähe uusi mõtteid istutada? See film on kolmest kõige rohkem tähelepanu ja keskendumist nõudev, kuid neile, kes näevad tihti und, on siin omajagu äratundmisrõõmu.
Ehk leidsid siit ideid järgmiseks filmiõhtuks, tutvu ka meie teiste filmisoovitustega siinsamas blogis.
Ilusat filmivaatamist,
soovib Hansavideo meeskond.